Celebrate Life

How Can I Help You ?

Posted in: Çeviri, Interpretation

Simultane Seslendirme: Maggie Hyde


Mart 2016’da Öner Döşer’in 5.Uluslararası Astroloji Günleri Etkinliği kapsamında davetlisi olan Maggie Hyde ile yaptığı röportajın eş zamanlı seslendirmesini yaptım.

sddefault

 

Youtube linki:
Astrolojitelevizyonu linki:
Video bilgi:
5.Uluslararası Astroloji Günleri Etkinliği kapsamında AstroArt Astroloji Okulu’nun davetlisi olarak İstanbul’a gelen Maggie Hyde: Astroloji danışmanıdır ve öngörü, Jung ve astroloji konularında uluslararası bir konuşmacıdır.  1983 yılında kurulan “The Company of Astrologers’ın” kurucu ortağıdır. İngiliz gazetelerinde astroloji köşelerinde yazarlık yappmıştır, bunların arasında “The Media Guardian veThe Observer, ve kadın magazinleri Cosmopolitan, Woman, Woman’s Own ve Glamour vardır. Aynı zamanda astroloji  basınının ajansı olan Media Cosmics’in direktörüdür. Maggie’nin Mistisizm ve Dini deneyimler konusunda MA derecesi vardır ve Canterbury’daki Christ of Church üniversitesinde Mit ve Kozmoloji alanında konuk öğretim görevlisidir. Kitapları arasında Jung ve Astroloji, Jung Hakkında ve yeni başlayanlar için Astroloji kitabının da ortak yazarıdır.
98f1312d-26cd-49c8-a5f2-6456b0363803

Videoda neler var?

Psikoloji bilim dalında kendisi tarafından bulunan ve oluşturulan kavramları geniş kitlelere ulaştıran Carl Gustav Jung çalışmalarıyla sadece psikoterapi bilim dalıyla uğraşanları değil, aynı zamanda psikolojiteoloji, etnografi, edebiyat, güzel sanatlar ve astrolojiyle uğraşanları da etkiledi.

Jung denince akla eşzamanlılık gelir ve bu kavram astrolojiyle çok ilgilidir. Jung ve Astroloji kitabının yazarı Maggie Hyde’a göre son yüzyılda gelen astrologlar arasında en iyi astrolog Jung’tu. Astrolojiyle ilgili çok detaylı çalışmalar yaptı. Büyük çağlar üzerinde çalıştı, Balık Çağı’nı, Kova Çağı’nı ele aldı. Maggie Hyde kitabında, Jung’un psişeyi-ruhu nasıl anladığını ve ifade ettiğini ele aldı.

İngiltere’nin çok tanınmış dergilerinde 30 yıl boyunca astroloji köşesi yazmış olan ve popüler köşe yazarı astrologların yer aldığı Medya Cosmics ajansının da direktörü olan Maggie Hyde Türk astrologları hakkında neler düşünüyor? Astroloji Okulu kurucusu Öner Döşer soruyor, Maggie Hyde cevaplıyor… Mutlaka izleyin!

IMG-20160319-WA0010

 

 

Have your say