Celebrate Life

How Can I Help You ?

Posted in: Çeviri, Eğitim, Family Constellations, Translation

Vivian Broughton ile Sağlıklı Otonomi Eylül 2016

24-25 Eylül 2016 tarihlerinde “Bireysel Terapi Bağlamında’’ KONSTELASYON ÇALIŞMALARI kitabının yazarı Vivian Broughton‘un ‘’SAĞLIKLI OTONOMİ’’ adlı uygulamalı eğitiminde çevirmenlik yaptım. Bu eğitim, UKDEM Uluslararası Konstelasyonlar Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin düzenlediği  5 modüllük eğitimin sonuncusuydu.

vivian-broughton25eylul2016

 

VİVİAN BROUGHTON KİMDİR?

Bireye Odaklı Danışmanlık ve Gestalt Psikoterapi alanlarında Londra’da Metanoia Psikoterapi Eğitim Enstitüsü’nde 1986-1992 yılları arasında eğitim alıp mezun olmuştur. Bireysel psikoterapi, süpervizyon ve danışmanlık alanlarında 1989’de ilk önce Sheffield ve sonrasında da Somerset, İngiltere’de çalışmıştır. Şimdi Bristol’de yaşamakta, Bristol ve Londra’da çalışmaktadır.

Bert Hellinger’in çalışmalarına 1995’te ilgi duymaya başlamış ve Aile Konstelasyonları alanında birçok çalıştay, seminer  ve konferansa katılmıştır. Aile Konstelasyonları konusunda  İngiltere’de 2000’den 2011’e kadar, başlangıçta Dr. Albrecht Mahr tarafından ve 2005’ten itibaren kendisi tarafından yönlendirilen eğitimler organize etmiştir. Aile konstelasyonu alanında önde gelen birçok uygulayıcının, Prof.Dr.Franz Ruppert’de dahil  İngiltere’de çalışmasını organize etmiştir. 2005’ten 2011 yılına kadar aile konstelasyonları eğitimi vermiştir.

2005’ten itibaren  Franz Ruppert’den yoğun olarak eğitim görmüş ve onun çalışmaları üzerinde derin bir etki bırakmıştır. Şu andaki çalışmaları, Ruppert’in teorilerini ve uygulamasını (Multi- Jenerasyon Psiko- Travmatoloji) takip eder nitelikte olup nesiller arası ve bireysel bağlanma travması konusuna odaklıdır.

Insa Sparrer’ın Miracle, Solution & System  kitabının ve  Franz Ruppert’in tüm kitaplarının (Trauma, Bonding & Family Constellations  ve Splits in the Soul: Integrating Traumatic Experiences  ve 2012’de yayınlanan en son kitabı Symbiosis and Autonomy’nin)  İngilizce çevirisini yayına hazırlamıştır.

Konstelasyon metodunun özel bire-bir seanslarında kullanılması konusunda özel bir çalışma yapmış ve Konstelasyonlar hakkında nitelikli İngilizce kitaplar yayınlanması amacıyla 2010’da John Mitchell ile birlikte başlattığı Green Balloon Publishing tarafından yayınlanan ilk kitabı “Bireysel Terapi Bağlamında Konstelasyon Çalışmaları’nı tamamlamıştır.

Bilen Alan Uluslararası Konstelasyonlar Dergisi’nin Danışma Kurulu’nda 2004’ten 2012’ye kadar görev üstlenmiştir.
İngiltere, İsrail, Norveç, İsveç ve ABD’de seminerler yönetmiş ve yönetmeye devam etmektedir. Bunların tümü bireysel konularla ilgili olup  yaptığı çalışmayı öğrenmekle ilgilenen insanların da katıldığı seminerlerdir. Londra ve Bristol’de bireylerle çalışmaktadır.

Have your say