Alokanand Dıaz

Human Design

Rave ABC Eğitimi

Çeviri: Serpil ATA
Koordinatör: Ceyda LATROUS

Rave ABC Eğitimi

Rave ABC Eğitimi, İnsan Tasarımı Sisteminde profesyonel olarak ilerlemek isteyen herkesin ihtiyaç duyduğu ‘Temel Eğitim’i oluşturan ikinci modül eğitimdir.
Birinci Modül ‘Living Your Design’ eğitimini almış herkes katılabilir.

Rave ABC Eğitiminde katılımcı; Maya mekaniğindeki en temel üç anahtarı analiz etmede edineceği ustalığa dayalı olarak herhangi bir Rave Tablosunun bireysel damgasını çözmeyi öğrenir. ABC bu temel anahtarı simgeler.

‘A’ İnsan Tasarımı Sistemindeki temel ikili renk kodlaması olan ‘Kırmızı ve Siyah’ı temsil eder. Yani ‘Design ve Personality’ ; her hangi bir bireysel tasarımın hesaplanmasının dayandığı iki hesaplamayı, Tasarım ve Kişiliği temsil eder.

‘Kırmızı’, Tasarım Kristalini ve doğumdan yaklaşık üç ay önce yapılan, bireysel genetik kalıtımı ve beynin bilişsel yönelimini ortaya çıkaran ve biyokimyasal kararlılığıyla fizyolojik benzersizliğimizi sürdüren doğum öncesi hesaplamasını temsil eder. Tasarım Kristali tamamen bilinçsiz bir seviyede çalıştığı için, kişiliğimiz onun son derecede önemli özelliklerinden hiçbirine bilinçli erişime sahip değildir.

Kişilik Kristalini temsil eden ‘Siyah’tır ve hesaplaması tam doğum anına göre yapılır. Siyah renkle kodlanmış bireysel tasarımımızdaki her aktivasyon, herhangi bir anda “kim olduğumuzu düşündüğümüzün” tutarlı bir yönüdür.

Her sabah uyandığımız andan ve gece tekrar uykuya daldığımız ana kadar bireysel tasarımı canlandıran, G-Center’daki yani benlik merkezindeki ‘Manyetik Tek Kutup’ işlevi aracılığıyla entegre edilen hem kırmızı hem de siyah aktivasyonların yan yana gelmesidir. . Geri kalan her şey hayaller ülkesidir.

‘B’, ‘Devre’ anlamına gelir ve kesinlikle bir insanın şimdiye kadar gördüğü en büyüleyici dünya haritasıdır, çünkü form ilkesinin bir ifadesi olarak her şeyin organize edilme şeklinin mükemmelliğini ortaya koymaktadır. Kolektif insan kibrinin (dogmalar ve inançlar) bizi doğal düzen ile bağlantımızı kaybetme noktasına kadar kör etmiş olması çok kötü, ancak burada, 6 temel devrenin yapısında doğal düzenin yolunu tanıyabiliyoruz.. Kişinin tanımının doğal düzene nasıl uyduğunu anlaması ve ardından kişinin hakim devrelerinin mekanik yasalarına teslim kalarak farklılaşmayı öğrenmesi yeterlidir. Kurs boyunca her bir devreyi yapısöküme uğratacağız ve ana bileşenlerini (kanallar ve kapılar) inceleyeceğiz.

‘C’, ‘Heksagram Yapısı’ anlamına gelir ve Rave I-Ching’in 384 satırının potansiyelini belirleyen mekaniğe atıfta bulunduğundan, katılımcının herhangi birinin farklılaşma potansiyelindeki en derin nüansları belirlemesini sağlar. 64 heksagramın tamamında tekrar eden altı çizgi fonksiyonunun sade bir şekilde anlaşılması, herhangi bir insanda bulunabilecek benzersizlik ve farklılaşma potansiyelini belirlemek için çok etkili bir araç haline gelir.

Rave ABC, İnsan Tasarımı’ndaki tüm kurslar arasında kesinlikle en teknik olanıdır, çünkü Rave Vücut Grafiği’ni oluşturan farklı öğelerin ve bir insan yaşamında fark yaratan hemen hemen her şeyin tüm adlarını ve ana notlarını kapsar. Bu kursa katılım, özellikle başkalarıyla kurduğumuz kişisel ilişkilerin merceğinden bakıldığında, dünyaya tamamen yeni bir bakış açısını garanti eder. Bu teslimiyetçi kabul ile, homojenleştirilmiş koşullanma güçleri ortadan kalktığında, gerçek potansiyelin keşfedilmesine yol açacaktır.

Bu büyülü yolculukta Alokanand Diaz’a katılın. Kendinizde ve kendi yaşamınızda bulabileceğiniz canlı örneklerle, insanlık durumuna arınmış bir şekilde bakmaya ve baktığınız zaman da doğal düzenin özünde var olan güzelliği keşfetmeye hazırsanız sizi bu eğitime bekliyoruz. Hem de tüm hayatınız boyunca sizi şartlandıran güçlerin çarpıtıcı merceği olmadan..

Not 1: Bu kadar yeni bilgilerle dolu bir kursu kayıttan öğrenme fırsatı, herkese kendi zamanında ve sürecinde, bilgi asimilasyonu için daha fazla imkan verecektir. Bilgileri

öğrenirken geçirdiğiniz zamanın tadını istediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Online canlı olarak 25 Mart 2023 Cumartesi günü Soru ve Cevap Seansında görüşmek üzere.

Not 2: Bu eğitimi Türkçe seslendirilmiş halde dinleyeceksiniz. Kendi zamanınızda ilerlemek ve istediğiniz zaman durdurup yeniden dinlemek açısından öğrenmeyi daha
verimli hale getirmektedir. Süreç esnasında sorularınız olduğunda Ceyda Latrous Hibardiyan’a sorabilirsiniz.

Not 3: Dilerseniz kayıtların orijinal İngilizce’lerine de erişebileceksiniz. Bize bilgi vermeniz yeterlidir.

EĞİTİM FİYATI: 650 Euro + KDV

Eğitime Kayıt olun

Her iki ödeme seçiminde de Kredi Kartına taksitle ödeme seçeneği mevcuttur.
İngilizce’lerine de erişebileceksiniz. Bize bilgi vermeniz yeterlidir.
İŞLEYİŞ:
Kayıt ve ödeme işlemleriniz tamamlandığında takiben 3 gün içinde bütün ders kayıtları ve sunumları size e mail üzerinden ulaştırılacaktır. Öğrenci kendi zamanında kayıtları izlemekten sorumludur. 25 Mart 2023 Cumartesi günü ise Alok Hoca ile canlı soru cevap oturumu olacaktır. Tüm sorulara cevap verilecektir. Bu oturumun saati ise ilerleyen günlerde öğrencilere iletilecektir.

TARİH: Alok Hoca ile Online Canlı Soru & Cevap Dersimiz 25 Mart 2023 Cumartesi Günü Gerçekleşecek. Bu Tarihe Kadar 14 Ders Kaydının Dinlenilmesi Gerekmektedir.

DERS İÇERİĞİ ( TOPLAM 14 DERS + 1 CANLI ONLINE SORU & CEVAP DERSİ ) 
 • KIRMIZI VE SİYAH
 • DEVRE GRUPLARI VE ENTEGRASYON KANALLARI
 • BİLME DEVRESİ 1
 • BİLME DEVRESİ 2
 • ANLAMA DEVRESİ 1
 • ANLAMA DEVRESİ 2
 • GÖNDERME DEVRESİ 1
 • ALGILAMA DEVRESİ 2
 • MATERYAL DEVRESİ VE İNSAN EGOSU 1
 • MATERYAL DEVRESİ VE İNSAN EGO 2
 • MERKEZLEME DEVRESİ
 • SAVUNMA DEVRESİ
 • HEXAGRAM  YAPISI 1
 • HEXAGRAM  YAPISI 2

 NOT 4: Kayıt ve ödeme işlemleriniz tamamlandığında e mail olarak size ders kayıtları gönderilecektir. 

ALOKANAND DİAZ HAKKINDA...

1993'TEN BERİ HUMAN DESIGN UYGULAYICISI
HER ŞEY NEREDE BAŞLADI?

İbiza, HUMAN DESIGN – İnsan Tasarımının doğduğu yerdir. Yolculukların başladığı, insanların homojenleştirilmiş standartlarından ‘farklı’ bir yaşam sürme olasılığıyla pek çok kişiyi  cezbeden bir yer.
Bir çıkış yolu aramak ve hayatın sadece hayatta kalmaktan başka bir amacı yokmuş gibi göründüğü korkularımı aşmak için 30  yıl önce adaya geldiğimde, bu ‘yeni’ yaşamın egzotikliğinin tadını çıkaran biriydim başlarda. Böyle bir yerde olmanın hayatıma getirdiği yaşam tarzı, bu büyülü adanın sunduğu şeylerin daha derin katmanlarına karşı yıllarca kör kalmama sebep oldu.
Daha sonra buranın, bireylerin uzun zamandır başkalarıyla değil kendileriyle uyum içinde yaşamayı öğrenmeye çalıştıkları bir yer olduğunu ve günlük pratiklerinde hiçbir guru, hiçbir ustanın hiçbir yerde öğretmediği şeyleri keşfettiklerini gördüm. İbiza gibi bir yerde bile insanların benzersiz olmaktan korkabileceğini keşfettim.
Çünkü benzersiz olmak göreceli bir şey değildir. Bu bir mutlak. Ancak, mutlak benzersizliğin gerçek formunuz aracılığıyla nasıl işlediğini bilmiyorsanız, o zaman size kalan tek şey kendinizi başkalarıyla karşılaştırmaktır.  Sizde benzersiz olanı nasıl onurlandırabileceğinizi bilmiyorsanız, başka hiç kimse asla bilemez.
Human Design, her birey için öğrenecekleri mekanik tuşlarla günlük yaşamlarında deneyip pratik yaptıkları sürece, kendilerinde benzersiz olan her şeyin doğasına göre hayatlarını şekillendirmelerine olanak sağlayacak eksiksiz bir araç seti sunar. Tasarım ile süreç.

İnsan Tasarımı inanç sistemi değildir. Bireysel potansiyelleri ile deneye katılmaya hazır olanlar içindir. Tamamen mantıksal bir sistem olarak, meşru olarak ‘Farklılaşma Bilimi’ olarak adlandırılır.

RA URU HU

ALOKANAND'IN 1993'TEN 2011'E KADAR TEK ÖĞRETMENİ
RaUruHu ile karşılaşmam, yetişkin hayatımda başıma gelen en önemli şey. Hem şok edici mesajlarıyla hem de bunu kendi yaşamında, örneğiyle eşsiz bir şekilde iletmesiyle ruhumda bıraktığı etkiyi anlatmaya kelimeler yetmez.
Kendi öznelliğimde kaybolmuşken, RaUruHu başkalarına öğrettiği şeyleri kendi yaşamı içinde de uyguladığını gördüğüm sürekli kararlılık, şaşırtıcı bir şekilde uyanış ve canlandırıcı bir deneyim ile bana sundu. Güvensiz bilincim her zaman kafamın karıştığı şüpheler ve kafa karışıklığı tarafından boğulmuş hissederdi ancak  Human Design ile  teorik bir mutlaklıkla karşı karşıya kaldı.
Bana kendi zihnimi özgürleştirme ve kişiliğimi formumla uyumlu hale getirmeme izin veren araçları verdi. Hayatım için bir yol sağlayarak, beni muazzam zihinsel baskı altına sokan şüphe ve kafa karışıklığının başkaları için ilham olarak akan bir yakıt haline geldiği bir yol sağladı. 
ALOKANAND DİAZ 

Alokanand Diaz, IHDS’nin ana eğitmenlerinden biridir.
 https://www.ihdschool.com/professionals/

Alok Hoca ile röportaj şeklinde yapılan Rave ABC Tanıtım ve Bilgilendirme Videosunu izlemek  için aşağıdaki QR kodunu telefonda tarayabilirsiniz ya da bu linkten izleyebilirsiniz.

Scroll to Top