Hakkımda

Serpil Ata

Çevirmen, öğretim Görevlisi, eğitmen, kolaylaştırıcı

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu. Aynı üniversitede AB Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler ve İspanya Murcia Üniversitesi’nde Ekonomik Kalkınma ve Uluslararası İşbirliği konu yüksek lisanslar yaptı.

2009’dan beri İngilizce ve İspanyolca dillerinde çevirmenlik yapıyor. 2012’den beri Nişantaşı Üniversitesi’nde öğretim görevlisi. Sistemik çalışmalar ile ilgili ilk eğitimimi Aile Konstelasyonları üzerine 3 yıl boyunca Göksel Karabayır’dan aldı. İkinci uzun soluklu eğitimimi Max Dauskardt ve Alemka Dauskardt’tan aldı. İki yıl süren bu eğitim grubundan sonra ikinci eğitim gruplarında da çevirmenlik yapıyor. Ayrıca Vivian Broughton tarafından verilen “Kimlik Temelli Niyet Konstelasyon Çalışması” eğitimini tamamladı. Organizasyon Konstelasyonları eğitimimi hakkında ise Hollanda Bert Hellinger Enstitüsü kurucusu Jan Jacob Stam’dan “Organizasyon Konstelasyonları” ve Cecilio Recojo’dan “Sistemik Koçluk ve Yönetim” konulu eğitimler aldı. Prof.Dr.Franz Rupert, Jan Jacob Stam, Jane Peterson ve Svagito Liebermeister çevirmenliğini yaptığı sistemik kolaylaştırıcı ve eğitmenler arasında. Öte yandan Rumen Yankulov’un 3 yıl süren “Meditatif Yaklaşımlı Aile Sergisi” Eğitimi’nden 2019 yılında mezun oldu. Ayrıca Recall Healing’in kurucusu Dr. Gilbert Renaud’un da çevirmenleri arasında.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu. Aynı üniversitede AB Siyaseti ve Uluslararası İlişkiler ve İspanya Murcia Üniversitesi’nde Ekonomik Kalkınma ve Uluslararası İşbirliği konu yüksek lisanslar yaptı.

Kısaca Serpil, çeviri yapar, insanlar daha iyi iletişim kursunlar diye etkinlikler, eğitimler yapar, kendisi üzerine çalışmak isteyen kişilere sistemik danışmanlık sunar. Ve öğrenmeye devam eder.

3000+

SAAT ÇEVİRİ

2800+

SAAT EĞİTİMDE YER ALDI

100+

KİŞİNİN SESİ OLDU

1400+

SAAT SİSTEMİK EĞİTİM ALDI

Nereden geldim?

Akademik

Simultane Çeviri Eğitimi, 2016 Tía Tula Colegio de Español Salamanca, İspanya ...

Gönüllülük

Avrupa Gönüllülük Hizmeti kapsamında İspanya’da gençler ve göçmenlerle çalışan bir sivil ...

Deneyim

Lisans eğitiminden bu yana Yapı Kredi Bankası’nda veritabanı pazarlaması, ED&F Man Holding’te,

Aldığım Eğitimler

Organizasyonel Konstelasyonlar Jan Jacob Stam Atölye 2015 UKDEM Uluslararası Konstelasyon

Scroll to Top